Tüm etkinlikleri görmek için lütfen sayfayı aşağıya kaydırınız.

Hande ile Yoga;

Yumuşak akışlı ve sizi doğanıza döndüren bir pratiktir. Ashtanga Yoga serisini temel alır. Sağlığa yoga aracılığıyla kavuşmanın etkili ve güvenilir metotlarının öğretildiği Svastha Yoga Therapy'nin kendine şefkatle davranma yaklaşımı ile kişiyi iyileştiren uygulamaları, bilgileri ve farklı öğretiler ile harmanlanmıştır.
 
- Hareketleri yaparken nefesle birlikte akmak, zihninizin ve bedeninizin rahatlamasına yardımcı olur.
- Anda kalmayı deneyimleyerek pratik boyunca hem bedeninizi esnetir hem güçlendirir hem de gevşersiniz.
- Sınırlarınızı, tuttuklarınızı bırakabilmeyi keşfedersiniz.
- Düzenli yapmaya devam ettikçe, duruşunuzda ve günlük yaşamınızda iyileşmeler başlar.
- Sırtınız daha dik, göğsünüz daha açık oldukça kendinizi daha iyi, daha özgüvenli hissetmeye başlarsınız.
- Denge hareketlerinde odaklanma ve konsantrasyon gücünüzü arttırır. Bedenin her iki yanını dengeleyen hareketlerle yaşamınızda da daha dengeli olmayı deneyimlersiniz.
-Bedeninizin parçalarını ve bütünlüğünü hissedersiniz.
- Ayaklarınız daha güçlü, sağlam ve köklü yere basarken gövdenizle tıpkı bir ağaç gibi esnek bir şekilde yukarıya uzarsınız.
- Kalbinizi ve içinizdeki güneşi selamlar, yaratılışa şükredersiniz.
 
Hande ile Yoga'da her buluşmada fiziksel, zihinsel, duygusal ya da enerjisel olarak farklı deneyimler yaşamanız mümkün. Birbirimize hem öğrenci hem öğretmen olduğumuz tüm bu deneyimlerde asıl olan kendinizi bulacaksınız.
 
Seanslar Pazartesi günleri, saat 19.00'da, başlangıç ve orta seviyededir.

Aylık 4 ders 180 TL, tek ders ücreti 50 TL'dir.

Kontenjanımız sınırlı olduğu için derslere katılmak üzere lütfen 0216 355 75 09 ya da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'dan irtibata geçin.

Namaste ♥

Biser Marinov ile Taichi buluşmaları, 15 Ekim'de başlıyor!

Biser Hoca, Batı ve Doğu Tıbbı'nın incelikleriyle kendini yetiştirmiş, bütünsel bir sağlıklı yaşam için farklı tekniklerle bizleri güçlendiren, esneten ve şifalandıran değerli eğitmenlerimizden.

Kendisini tanımanızı ve paylaştığı öğretileri deneyimlemenizi çok isteriz. Taichi'ye, sağlıklı yaşama, kendini şifalandırmaya ihtiyacı ve ilgisi olan herkese tavsiyemizdir.

Kontenjanımız sınırlı olduğu için lütfen katılım öncesi kayıt için iletişime geçin: 0216 355 75 09.

TaiChi-Chuan hem sağlık için hem de kendinizi korumak için kullanılabilir. Ancak çalışma şekli değişiklik gösterir. Her iki şekilde de ortak olan nefes alma teknikleridir. Doğru solumak hastalıkların tedavisini çabuklaştırdığı gibi birçok hastalığın da tekrarlanmasını önler.

Kendini korumak için yapılan çalışımlarda nefes alıp verme teknikleri ile atak ve savunma, yani çeşitli vuruş ve bloklar çalışılır.

TaiChi - Chuan sistemi, M.Ö. 2600 yılında, efsanevi Sarı İmparator zamanında ortaya çıkmıştır. Aslında kaynaklar bu konu hakkında azdır. Çünkü ilk zamanlarda sistem nesilden nesle aktarılıyordu. Yani ailenin içinde saklı kalıyordu. Böylece küçük ayrıntılarla gizlilik içinde öğretilebiliyordu.

Bir efsaneye göre ihtiyar biri kuşla çaresiz bir yılanın savaşına şahit olmuş. Yılan yumuşak hareketlerle kuşun kuvvetli vuruşlarını savuşturmuş, sağlam gagası, tırnaklarından kendini korumuş ve sonunda onu yenmiş. Buradan yola çıkarak doğadan öğrenecek çok şeyin olduğu görülmüştür. Suyun taşı delmesi, yaprakların rüzgâra karşı direnmesi vb. Bunun sonucunda yumuşak hareketlerin sert hareketlere karşı üstün olduğu fark edilmiştir.

Bu sezon ilk buluşmamız, 15 Ekim 2019 Salı 19.00'da. Kayıt için lütfen iletişime geçiniz.

Gün ve Saat: Salı günleri, Saat 19.00-20.30 arası.

Biser Marinov Kimdir?

Biser Marinov Stoyanov 1971 yılında Bulgaristan’ın Silistre şehrinde doğmuştur. Bulgar ve Rusya Whusu Federasyonlarının kurucusudur. Dövüş sanatları eğitimini 1977 yılında almaya başlamış, VO VIETNAM ASSO CATION KIM LIEN HOA FAY okulunda Vietnam dövüş ustaları Bin Fan, Hua Hvan ve Fam Zui Zui ile uzun yıllar çalışmıştır.

Daha çok öğrenmeye ihtiyacı olduğunu düşündüğü için bir arayış içine girmiş, birçok yolculuk yapmıştır. Uzun süren yolculuklar sonunda arayışı Tayland da Buda Manastırında bitmiştir. Manastırda Grand Big Master Lao Vongvilay‘ın öğrencisi olmuştur. 8 yıl boyunca eğitim aldıktan sonra Kung-Fu’dan sadece bu manastıra ait olan geleneksel Siak Lak Hang sistemini öğrenmiştir.

Daha sonra Tai Chi-Chuan, Shaolin Boksu, Çin Na, Ney Dza gibi birçok iç stilleri çalışmış Malezya, Kuala, Lumpur, Tayland, Bankong gibi birçok yerde milletler arası turnuvalara katılıp büyük başarılar elde etmiştir.

Başarılarını uluslar arası turnuvalarda sürdürmüş, 3 yıl Avrupa, 5 yıl Bulgaristan, 5 yıl da Balkan şampiyonu olmuştur.

Dünyayı dolaşmış ve birçok ülkede insanlara eğitim vermiştir. Şimdiki durağı da Türkiye’dir.

Çalışmalarına İstanbul´da devam etmektedir. 5 yıldır Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi'nde verdiği Taichi ve Kungfu dersleri dışında çeşitli yerlerde dersler vermekte, akupuntur ve masajla düzenli terapilerle tedavi uygulamaktadır. Öğrencileri arasında çocuk ve ileri yaşta özel eğitime ihtiyaç duyanlar da bulunmaktdır.

Tai Chi Chuan (Taijiquan), denge, esneklik, kalp-damar sağlığı ve bağışıklığı güçlendiren bir egzersizdir. Savunma sanatı ve Çigong hareketlerini yavaş, akıcı, dairesel hareketler ve rahat bir zihin ve bedenle yaptığımız için hareketli meditasyon da denir. Harvard Medical School’a göre, sağlık için yapılabilecek en iyi 5 egzersizden biridir. İnme, kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon, multiple sclerosis, Parkinson, Alzheimer ve fibromiyalji hastalarının iyileşme sürecini destekler. Düşme riski, stres ve ergen dikkat bozukluğu ve hiperaktivite semptomlarını azaltır.

Tarık Tekman, Kıbrıs ve İstanbul’da verdiği Tai Chi dizileri, el itme egzersizleri ve bir Tai Chi dizisine ek olarak felsefe, prensipler ve destekleyici egzersizler içeren Tai Chi Temelleri/ Mekaniği/ Dinamiği eğitimlerinin idealde sırayla alınmasını öneriyor ancak farklı bir sırayla öğrenmek de mümkün. Bu etkinlikler, her seviyeden katılımcıya açıktır.

TAI CHI DİNAMİĞİ

MODÜL 1/4: 19 Ekim Cumartesi 10:00-16:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul.
MODÜL 2/4: 30 Kasım Cumartesi 10:00-16:00 Koza Dönüşüm, İstanbul.
MODÜL 3/4: 18 Ocak Cumartesi 10:00-16:00 Koza Dönüşüm, İstanbul.
MODÜL 4/4: Tarih ve saat daha sonra duyurulacaktır.

Tai Chi tecrübesi olmayanlar da dahil herkes katılabilir. Ücret: Modül başına 470 TL(KDV dahil). Cumartesi Tai Chi Dinamiği’ne katılanlara Pazar günkü Çigong dersi %50 indirimli!

Kayıt için lütfen iletişime geçin: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya 0216 355 75 09.

Tai Chi Dinamiği'nin içeriği şunlardan oluşmaktadır:

Isınma Hareketleri
Yang Stili 24 Adım Tai Chi
Tai Chi’nin 10 Temeli 7-10
İkili Uygulamalar
Sekiz Brokar
Wuji, Metal, Ağaç, Su, Ateş, Toprak Duruşları Ve Güç Testleri
At Binme Duruşu
Yana Yürüyüş
Bitiş-Başlangıç Dinamiği
Kas Dinamiği
Kendi Kendine Masaj


24 Adım Yang Stili Tai Chi Hakkında

Çin Spor Komitesinin Tai Chi’yi yaygınlaştırmak ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir sağlık egzersizi oluşturmak üzere görevlendirdiği Li Tian Ji 1956 yılında 24 Adım Yang Stili Tai Chi’yi oluşturdu. Bazen Pekin formu diye de adlandırılan ve uygulaması 5-6 dakika süren bu dizi tüm dünyada en yaygın olarak çalışılan Tai Chi formudur. Yang stilinin ruhunu çok iyi yansıtır ve Tai Chi’nin birçok önemli unsurunu barındırır. Tai Chi Dinamiği eğitiminde çalıştığımız dizidir.

Çigong (Chi Kung veya Qigong diye de yazılır), ağaç duruşları ve farkındalıkla yapılan hareketlerle sağlığı güçlendirip uykusuzluk, yorgunluk ve ağrıları azaltan, huzur, güç, enerji ve dayanıklılığı arttıran bir yaşam enerjisi egzersizidir.

Ağaç Duruşları Çigong'u (Zhan Zhuang Qigong)

Ağaç Duruşları (Zhan Zhuang), enerji toplamak ve vücudun enerji merkezlerini canlandırmak için en etkili çalışmadır. Ağaç duruşları ayakta yapılsa da bedensel engel, ağır hastalık gibi durumlarda oturarak veya yatarak da yapılabilir.

Bu duruşlarda metabolizma hızlanır, solunum derinleşir, zihin gevşer ve beden güçlenir. Ağaç Duruşları Çigong'u aynı zamanda çok sayıda hareketli egzersizi de içerir.

Tüm eğitimlere, önceki modüllere katılmayan ve Çigong tecrübesi olmayanlar da dahil herkes katılabilir.


Ağaç Duruşları Çigong'u Modül 4

20 Ekim 2019 Pazar 10:00-13:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul.

Eğitmen: Tarık Tekman

Ücret: Modül başına 235 TL (KDV dahil). Cumartesi Tai Chi eğitimine katılanlar için Pazar Çigong dersi 235 TL yerine 120 TL'dir.

Kayıt için lütfen iletişime geçin: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya 02163557509.

16 Adım Yang Stili Tai Chi

Yine Uluslararası Wushu Federasyonu (IWUF)’nun oluşturduğu biraz daha uzun bir dizidir. 8 adım Tai Chi’yi öğrenenlerin bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlayan hareketlerin çoğu kolaylıkla öğrenilip uygulanabilir. Yang Stilinin geniş ve kavisli hareketleri bu formda kendini hissettirir. Tai Chi Mekaniği eğitiminde bu diziyi öğreniriz.

 

16 Adım Yang Stili Tai Chi Düzeltme ve Pekiştirme

20 Ekim Pazar 14:00-16:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul. Formu bilenler için tasarlanmıştır ama güzel bir egzersiz yapmak isteyen herkese açıktır. Ücret: 165 TL (KDV dahil).

Eğitmen: Tarık Tekman

Kayıt için lütfen iletişime geçiniz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ya da 0216 355 75 09.

Uzun zamandır kalbiniz yorgun ve kırgın mı?
Üzgün, kızgın ya da umutsuz mu hissediyorsunuz?

Kalp Detoksu ile kalbinize ördüğünüz duvarları yıkın, kalp kırıklıklarınızı temizleyin, aşk yaralarınızı iyileştirin. Kalbinize sağlıklı tohumlar ekerek onu sevgi, huzur, neşe ve umutla beslemek için, bu özel çalışmayı kaçırmayın!

Ekim ayında, kalbinizde tertemiz, yepyeni bir bahçe yaratın. Geçmişten gelen ve sizi yoran duyguları bırakarak yerlerine daha sağlıklı ve canlandırıcı tohumlar ekin. Ömrünüzü daha çok sevgi, mutluluk, huzur ve şükürle doldurun. 

Kalp Detoksu nedir?

Kalp detoksu, bugüne kadar kalbinizde yer tutmasına izin verdiğiniz öfke, kızgınlık, kırgınlık, bağışlayamadıklarınız, aşk acısı gibi birikimlerin temizlenmesine yardımcı olur ve kalbinizin ferahlamasını sağlar. Kalbinize ördüğünüz duvarların yerine, sağlıklı sınırlar koymanızı sağlar.

Kendinizi sevgiyi verip almaya kapatan bu duygulardan arındığınızda kalbiniz rahat bir nefes alır. Yaşamınız açılmaya, içinizdeki sevgi önce kendinizi sonra etrafınızı sarmaya başlar. Siz de sevgiyle dolmaya ve sevgiyi yaymaya başlarsınız.(Devamı için Devamını Oku'ya tıklayın.)

Görmeyi yeniden öğrenmek, başka bir deyişle doğal görme prensiplerini yeniden keşfedip günlük hayatınıza uygulamalı olarak sokarak gözlüklerinizden kurtulmak ister misiniz? Çünkü gözlükler göz bozukluklarını düzeltir fakat tedavi etmezler. Tüm görme sistemini giderek yoğunlaşan bir gerilime teslim ederler. Ve numaralar artar...

Kısaca Dr. Bates metodu hakkında

20.yüzyılın başında Amerikalı oftalmolog Dr.Bates çeşitli görme kusurlarının yanlış görme alışkanlıklarına bağlı olarak oluştuklarını klinik deneylerle kanıtlamış. Bu alışkanlıkların hangi koşullarda edinildiğini saptadıktan sonra Bates metodu olarak anılan doğal görme prensiplerini geliştirmiştir. Bugün artan sayıda göz doktorunun da benimsediği bu metodu öğrenip gözlüklerinize bağımlı kalmamayı seçebilirsiniz.
Bu yoğunlaştırılmış haftasonu seminerinde, Dr. Bates metodunun dayandığı felsefe ve mantığı hakkında bilgilendirilecek ve uygulamalı olarak deneyimlemeye olanak bulacaksınız.

Kimler katılabilir?

Miyop,
Hipermetrop,
Presbiyop (40 yaşından sonra okuma gözlüğü kullananlar),
Astigmat,
Göz yorgunluğu,
Göz tembelliği,
şaşılık,
Gözlere bağlı baş ağrısı çekenler,
Işığa aşırı duyarlı ve gözlük takma eşiğinde olanlar
AYRICA Göz doktorunun gözetiminde olması koşuluyla
Katarakt – Glokom gibi çeşitli göz hastalığı olanlar,
Ya da görme yetisini geliştirmek isteyen herkes.

Dr. Bates Metodu'nu temeline alan yoğunlaştırılmış bu seminerde: (Devamı için lütfen aşağıdaki Devamını Oku butonuna tıklayın)

Görmeyi yeniden öğrenmek, başka bir deyişle doğal görme prensiplerini yeniden keşfedip günlük hayatınıza uygulamalı olarak sokarak gözlüklerinizden kurtulmak ister misiniz? Çünkü gözlükler göz bozukluklarını düzeltir fakat tedavi etmezler. Tüm görme sistemini giderek yoğunlaşan bir gerilime teslim ederler. Ve numaralar artar...

Kısaca Dr. Bates metodu hakkında

20.yüzyılın başında Amerikalı oftalmolog Dr.Bates çeşitli görme kusurlarının yanlış görme alışkanlıklarına bağlı olarak oluştuklarını klinik deneylerle kanıtlamış. Bu alışkanlıkların hangi koşullarda edinildiğini saptadıktan sonra Bates metodu olarak anılan doğal görme prensiplerini geliştirmiştir. Bugün artan sayıda göz doktorunun da benimsediği bu metodu öğrenip gözlüklerinize bağımlı kalmamayı seçebilirsiniz.
Bu yoğunlaştırılmış haftasonu seminerinde, Dr. Bates metodunun dayandığı felsefe ve mantığı hakkında bilgilendirilecek ve uygulamalı olarak deneyimlemeye olanak bulacaksınız.

Kimler katılabilir?

Miyop,
Hipermetrop,
Presbiyop (40 yaşından sonra okuma gözlüğü kullananlar),
Astigmat,
Göz yorgunluğu,
Göz tembelliği,
şaşılık,
Gözlere bağlı baş ağrısı çekenler,
Işığa aşırı duyarlı ve gözlük takma eşiğinde olanlar
AYRICA Göz doktorunun gözetiminde olması koşuluyla
Katarakt – Glokom gibi çeşitli göz hastalığı olanlar,
Ya da görme yetisini geliştirmek isteyen herkes.

Dr. Bates Metodu'nu temeline alan yoğunlaştırılmış bu seminerde: (Devamı için lütfen aşağıdaki Devamını Oku butonuna tıklayın)

6 Nisan 2019'da, yani bu Cumartesi saat 10.00'da, haftalık Kung Fu derslerimiz yeniden başlıyor!

Master Biser Marinov eşliğinde, bütünsel sağlığınıza yönelik çalışmalar yaparak hem güçleneceğiniz hem keyif alacağınız eşsiz Kung Fu derslerimiz yeniden başlıyor.

Toplum kalkınmasında rol oynayan önemli faktörlerden biride insan gücüdür. Kalkınmada görev alacak kişilerin sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlık, bedenin fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden iyi olmasıdır. Bu üç temel unsur bir arada olursa bir denge sağlanabilir.

Gelişen bilim, teknoloji ve kalabalıklaşan şehir yaşamı günümüz insanını yalnızlığa itmiştir. Bu nedenle ruh sağlığı önem kazanmıştır. Toplumun mutlu ve rahat olması, onu oluşturan bireylerin sağlıklı ve mutlu olmasına bağlıdır.

Daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama, kendinize yatırım yapmak için Biser Hoca'nın derslerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Biser Marinov Stoyanov ve Kung Fu hakkında daha detaylı bilgi için www.siaklakhang.com sitesini ziyaret ediniz.

Kayıt için lütfen en kısa zamanda bizimle iletişime geçin: 0216 355 75 09 veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sevgiyle.

ÇİGONG TEMELLERİ MODÜL 2/2

Çigong (Chi Kung veya Qigong diye de yazılır), Ağaç Duruşları ve farkındalıkla yapılan hareketlerle sağlığı güçlendirip uykusuzluk, yorgunluk ve ağrıları azaltan; huzur, güç, enerji ve dayanıklılığı arttıran bir yaşam enerjisi egzersizidir.

2 Derste Çigong'un temel egzersizlerini öğren:
MODÜL 1/2: 24 Şubat 10:00-13:00 Koza Dönüşüm, Selamiçeşme
MODÜL 2/2: 30 Mart 10:00-13:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme

Ücret: Modül başına 235 TL (KDV dahil).
Eğitmen: Tarık Tekman
Saat: 10.00 - 13.00 arasında.

Kayıt için lütfen iletişime geçin.

Yukarı